4 października, 2023

Jak zrobić krajobraz jednej strony w Microsoft Word?

3 min read

Jeśli tworzysz dokument Worda z wieloma układami stron, możesz chcieć zrobić krajobraz jednej strony. Oto jak.

Gdy tworzysz dokumenty programu Word, masz do dyspozycji dwie opcje układu strony – krajobrazowy lub portretowy. Tryb portretowy jest opcją domyślną, ale możesz zamiast tego przełączyć się na tryb krajobrazowy, jeśli chcesz, aby twój tekst był skierowany w bok.

Jeśli chcesz używać obu typów układów w programie Word, będziesz musiał zastosować kilka obejść wykorzystujących podziały sekcji i własne opcje formatowania stron w programie Word, aby to zrobić. Oto jak.

Jak zrobić krajobraz jednej strony w Wordzie

Jeśli chcesz szybko zrobić krajobraz jednej strony w Wordzie, oto co musisz zrobić:Otwórz dokument Worda i umieść migający kursor na początku strony, którą chcesz zmienić na tryb krajobrazowy. Kliknij menu Układ na pasku wstążki. Wybierz opcję Przerwy > Następna strona w sekcji Przerwy między sekcjami. Spowoduje to wstawienie podziału na sekcje i przesunięcie tekstu na nową stronę.

W menu Układ naciśnij opcję Orientacja > Krajobraz. Spowoduje to przełączenie bieżącej strony i wszystkich następnych stron w tryb krajobrazowy.

Teraz musisz odwrócić pozostałe strony z powrotem do trybu portretowego. Przewiń w dół do następnej strony, a następnie umieść migający kursor na początku strony. Naciśnij Układ > Przerwy > Następna strona, aby wstawić nowy podział sekcji.

Kliknij Orientacja > Portret, aby przełączyć strony do trybu portretowego. Jeśli wykonałeś kroki poprawnie, powinieneś teraz mieć jedną pojedynczą stronę krajobrazową, a wszystkie inne strony pozostały w trybie portretowym.

Jak sprawić, by określony tekst był krajobrazowy w Wordzie

Jeśli nie chcesz, by cały tekst na stronie pojawił się na stronie krajobrazowej, możesz zdecydować się na stworzenie strony krajobrazowej, która zawiera tylko określony tekst. Aby to zrobić, zacznij od zaznaczenia tekstu, który ma się pojawić na stronie krajobrazowej.

Przeczytaj  Jak zainstalować 3D Pinball Space Cadet na Windows 11?

W menu Układ kliknij pozycję Marginesy, a następnie wybierz opcję Marginesy niestandardowe… w dolnej części menu rozwijanego.

W oknie Ustawienia strony kliknij opcję Krajobraz na karcie Marginesy, w sekcji Orientacja.

W polu Zastosuj do wybierz opcję Wybrany tekst.

Kliknij OK, aby potwierdzić wybrane ustawienia. Powinieneś teraz mieć stronę krajobrazową, która zawiera tekst, który wcześniej zaznaczyłeś, tworząc podział na sekcje, który wykorzystuje inny układ strony niż reszta dokumentu Worda. Możesz użyć tej metody, aby zmienić całą stronę w krajobraz – aby to zrobić, zaznacz cały tekst na stronie przed rozpoczęciem i powtórz powyższe kroki, aby zakończyć zmianę.

Formatowanie dokumentów programu Microsoft Word

Teraz, gdy już wiesz, jak uczynić pojedynczą stronę poziomą w programie Word, możesz zacząć tworzyć dokumenty z dowolną liczbą kombinacji stron poziomych i pionowych. W tym miejscu nauka zmiany układu stron w programie Word może się przydać. Jeśli szukasz innych sposobów, aby rozwinąć swoje dokumenty w programie Word, dlaczego nie nauczyć się wstawiać tabeli programu Excel do programu Word. W przypadku dokumentów akademickich możesz utworzyć spis treści w programie Word, aby zachować porządek w dokumencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.