4 października, 2023

Jak zlokalizować zegarek Apple Watch dzięki funkcji Find My Watch?

4 min read

W niefortunnej sytuacji, gdy zgubisz swój Apple Watch, możesz skorzystać z funkcji Find My Watch, aby go odnaleźć. A jeśli zdarzy się najgorsze, możesz go zdalnie wymazać, aby zachować swoje dane osobowe.

Podobnie jak w przypadku telefonu i innych urządzeń technicznych, możesz znaleźć się w sytuacji, w której zgubisz swój Apple Watch. Czasami jest w poduszkach na kanapie lub za szafką nocną. Może zostawiasz go w pracy lub w domu przyjaciela. Albo, jeśli zdarzy się coś gorszego, zostanie skradziony lub zniknie i nie będzie można go odzyskać. Na szczęście, jeśli zgubisz swój zegarek Apple Watch, nie jesteś całkowicie pozbawiony szczęścia. Niezależnie od sytuacji, Apple zawiera funkcję „Znajdź mój zegarek”, która zapewnia opcje, aby go znaleźć. Oto spojrzenie na to, co możesz zrobić.

Uwaga: Jest kilka rzeczy, które musisz mieć skonfigurowane, zanim będziesz w stanie znaleźć swój zegarek. Po pierwsze, zauważ, że musisz być uruchomiony iOS 10 lub wyższy i watchOS 3. 0 lub wyższy. Ponadto będziesz chciał mieć pewność, że oprogramowanie Twojego Apple Watcha jest aktualne. Pamiętaj też, że znalezienie zegarka będzie ograniczone do sprzętu, który posiadasz. Na przykład wszystkie Apple Watch w zasięgu Bluetooth iPhone’a mogą zostać znalezione. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli właśnie zgubiłeś swój zegarek gdzieś w domu lub biurze. Ale będziesz miał więcej korzyści z Apple Watch Series 2 lub późniejszych, które mają wbudowane Wi-Fi lub GPS i komórkę.

Zlokalizuj zgubiony Apple Watch

Na iPhonie uruchom aplikację Mój zegarek i stuknij w sparowany zegarek. Na następnym ekranie stuknij małą ikonę Informacje. Następnie stuknij „Find My Apple Watch” i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID, aby rozpocząć wyszukiwanie (Usługi lokalizacyjne muszą być włączone). To otworzy aplikację Znajdź iPhone’a i wyświetli lokalizację zegarka. Mapa daje ci ogólne pojęcie o tym, gdzie znajduje się twój zegarek.

Przeczytaj  Jak naprawić Timeout Watchdog zegara w systemie Windows?

Tak więc, istnieje kilka innych opcji, które można użyć z znalezieniem zegarka. Jeśli właśnie zgubiłeś go wokół domu lub jest on w pobliżu, możesz wysłać sygnał, aby zaczął brzęczeć. Stuknij akcje na dole ekranu, a następnie stuknij opcję Odtwórz dźwięk. Otrzymasz również wiadomość e-mail z powiadomieniem o znalezieniu zegarka. Po znalezieniu zegarka zobaczysz powiadomienie „Odtwarzanie dźwięku” – naciśnij przycisk „Odrzuć”. Następnie powróci ono do tarczy zegarka.

Korzystanie z trybu Lost

Inne opcje masz bardziej drastyczne i możesz potrzebować ich w zależności od sytuacji. Jeśli nie możesz go znaleźć, odtwarzając dźwięk, możesz użyć opcji „Lost Mode”, aby oznaczyć go jako utracony. Z Akcje na dole ekranu, stuknij przycisk „Lost Mode” i rozpocząć proces, który obejmuje kilka kroków. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, w tym wprowadź numer telefonu, pod którym można się z Tobą skontaktować, oraz wiadomość dla osoby, która może znaleźć Twój zegarek.

Po zakończeniu, jeśli ktokolwiek podniesie zegarek, wiadomość zostanie wyświetlona na ekranie zegarka. Zegarek można odblokować tylko za pomocą aktualnego hasła. W każdej chwili możesz też zmienić wiadomość i numer kontaktowy, który wyświetla się na zegarku. Wystarczy otworzyć Lost Mode i zmienić dane, które mają być wyświetlane. W tym miejscu możesz również wyłączyć Lost Mode.

Last Resort: Wipe Your Watch

Co jeśli widzisz, że Twój zegarek jest w nieznanym, odległym miejscu na mapie i wiesz, że nie będziesz w stanie go zdobyć? Być może zgubił się w Uberze lub w samolocie i nie ma sposobu, abyś mógł go zdobyć. W tym momencie, może to być czas, aby rozważyć opcję jądrową – wyczyścić urządzenie. W sekcji Actions, stuknij „Erase Watch” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Ta opcja zdalnie wyczyści Twój zegarek i usunie wszystkie dane osobowe.

Przeczytaj  Jak znaleźć listę życzeń lub rejestr Amazon?

Teraz, jeśli nie masz to skonfigurowane przed utratą zegarka, nie jesteś całkowicie bez szczęścia. Jeśli masz włączoną funkcję Znajdź mój telefon na swoim iPhonie, to sparowany zegarek zostanie automatycznie dodany do listy urządzeń. Warto również zauważyć, że możesz skorzystać z sieci, jeśli zgubisz zegarek i nie masz przy sobie iPhone’a. Otwórz przeglądarkę i udaj się na stronę https://www. icloud. com/#find i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID, aby znaleźć zegarek i inne urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.