4 października, 2023

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google?

3 min read

Chcesz wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google? Możesz to zrobić w prosty sposób na PC, Macu lub komórce. Ten przewodnik pokaże Ci, jak to zrobić.

Gdziekolwiek jesteś, Google Cię obserwuje – jeśli masz włączone dane o lokalizacji, to znaczy.

Jeśli nie zrezygnujesz, Google zapisuje wiele informacji o Tobie, od tego, gdzie byłeś, po to, czego szukałeś. To nie jest tylko przesada wielkich technologii – może to być przydatny sposób na znalezienie miejsc, w których byłeś lub których szukałeś w przeszłości. Istnieją jednak oczywiste obawy dotyczące prywatności. Jeśli chcesz wyczyścić swoją historię wyszukiwania w Mapach Google, wykonaj poniższe kroki.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google na komputerach PC i Mac

Najszybszym sposobem wyczyszczenia historii wyszukiwania w Mapach Google jest uzyskanie dostępu do historii lokalizacji dla swojego konta Google. Możesz to zrobić szybko na komputerze PC lub Mac, korzystając z przeglądarki internetowej. Aby wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google na komputerze PC lub Mac:Otwórz witrynę Moja aktywność Google i zaloguj się. Na stronie głównej wybierz opcję Aktywność w sieci i aplikacji.

W sekcji Zobacz i usuń aktywność naciśnij ikonę Mapy Google.

Na stronie Aktywność w Mapach Google wybierz przycisk Usuń. Z listy rozwijanej wybierz żądany przedział czasowy usuwania – Mapy Google rozpoczną usuwanie danych automatycznie.

Po zakończeniu usuwania naciśnij OK, aby potwierdzić.

Po wyczyszczeniu historii wyszukiwania w Mapach Google możesz skonfigurować Google do automatycznego usuwania danych.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google na urządzeniach mobilnych

Historię wyszukiwania w Mapach Google można również wyczyścić z poziomu aplikacji Mapy Google. Chociaż poniższe kroki zostały napisane z myślą o systemie Android, użytkownicy iPhone’a i iPada również powinni być w stanie je wykonać. Aby wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google na Androidzie, iPhonie i iPadzie:Otwórz aplikację Mapy Google. Stuknij ikonę swojego profilu (w prawym górnym rogu).

Przeczytaj  Czy można pobrać treści Netflix na Maca, aby oglądać je w trybie offline?

Z menu podręcznego wybierz odpowiednie konto Google. Stuknij Ustawienia.

W Ustawieniach wybierz opcję Historia map. Stuknij Usuń i wybierz ramy czasowe usuwania, których chcesz użyć.

Po wybraniu ram czasowych Mapy Google natychmiast usuną historię wyszukiwania.

Jak automatycznie usunąć historię wyszukiwania w Mapach Google

Chcesz powstrzymać Google przed zapisywaniem historii wyszukiwania w Mapach Google? Możesz skonfigurować swoje konto, aby automatycznie usunąć te dane.

Na komputerach PC i Mac

Użytkownicy komputerów PC i Mac mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Moja aktywność w Mapach Google. Stamtąd należy nacisnąć opcję Auto-delete. W wyskakującym okienku wybierz odpowiedni przedział czasowy z rozwijanego menu Auto-delete activity older than, a następnie naciśnij Next > Confirm.

Na Androidzie, iPhonie i iPadzie

Użytkownicy telefonów komórkowych będą musieli uzyskać dostęp do menu Ustawienia, otwierając Mapy Google i naciskając ikonę profilu > Ustawienia > Historia mapy.

Stamtąd stuknij opcję Automatyczne usuwanie. Wybierz przedział czasowy z menu rozwijanego Automatycznie usuń aktywność starszą niż i stuknij Dalej > Potwierdź. Zmiana ustawienia zostanie zastosowana na całym koncie Google. Jeśli zmienisz ustawienie w aplikacji Mapy Google, historia wyszukiwania zostanie usunięta także na komputerach PC i Mac.

Śledzenie swoich danych Google

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, powinieneś być w stanie wyczyścić historię wyszukiwania w Mapach Google. Upewnij się, że wyłączyłeś śledzenie lokalizacji i ustawienia historii wyszukiwania dla swojego konta Google. To powstrzyma Google przed zapisywaniem informacji o Tobie, ale tylko jeśli tak wolisz. Ciekawi Cię, jakie informacje ma o Tobie Google? Możesz pobrać swoje dane osobowe z Google i sprawdzić samemu. Jeśli masz dość nadmiernego zasięgu Google, zawsze możesz całkowicie usunąć swoje konto Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.