4 października, 2023

Jak włączyć tryb ciemny na komputerze Mac?

3 min read

Zmniejsz jasność w nocy lub po prostu ciesz się dramatycznym wyglądem. Oto kilka sposobów na włączenie trybu ciemnego na komputerze Mac.

Tryb ciemny stał się coraz bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Jest coś w tym głębokim, dramatycznym widoku na ekranie, który ludzie lubią. Niezależnie od tego, czy jest to łatwiejsze dla oczu, czy po prostu nowy sposób na zobaczenie swoich aplikacji i ekranu, Tryb ciemny jest teraz powszechnie używaną funkcją.

Możesz włączyć Dark Mode dla konkretnych aplikacji, takich jak OneNote i Facebook. Możesz włączyć go dla swoich urządzeń mobilnych, takich jak iPhone i iPad. Więc, oczywiście, możesz używać Dark Mode na macOS tak samo jak na Windows. Tutaj pokażemy Ci, jak włączyć Dark Mode na Macu. Możesz włączyć go ręcznie, gdy tylko będziesz w nastroju lub mieć go automatycznie o określonej porze dnia.

Włącz tryb ciemny za pomocą Centrum sterowania

Aby szybko włączyć tryb ciemny, przejdź do Centrum sterowania na komputerze Mac. Wybierz opcję Wyświetlacz, a następnie kliknij opcję Tryb ciemny. W ten sam sposób możesz wyłączyć Tryb ciemny w dowolnym momencie z Centrum sterowania.

Włącz tryb ciemny za pomocą Siri

Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z Siri na komputerze Mac, jest to kolejny sposób na włączenie trybu ciemnego. Niezależnie od tego, czy mówisz swoje żądania Siri, czy je wpisujesz, poproś Siri o „Włącz” lub „Włącz tryb ciemny. „I jak już pewnie się domyśliłeś, możesz poinstruować Siri, aby „Włącz” lub „Włącz tryb jasny” również.

Przeczytaj  Jak znaleźć listę życzeń lub rejestr Amazon?

Włącz tryb ciemny za pomocą Preferencji systemowych

Innym sposobem włączenia trybu ciemnego jest w Preferencjach systemowych. Kliknij ikonę Preferencje systemowe w Docku lub ikonę Apple > Preferencje systemowe z paska menu. Wybierz Ogólne, a następnie wybierz Ciemny obok Wygląd na samej górze. Możesz wyłączyć Tryb ciemny w Preferencjach systemowych, wykonując te same kroki i wybierając opcję Jasny obok Wygląd.

Włącz tryb ciemny automatycznie

Oprócz Light i Dark zauważysz, że w sekcji General w Preferencjach systemowych znajduje się opcja Auto. Pozwala ona na automatyczne włączenie trybu ciemnego według dogodnego harmonogramu. Jeśli wybierzesz opcję Auto, możesz następnie ustawić harmonogram dla trybu ciemnego w ustawieniach Night Shift. Przejdź do Preferencji systemowych > Wyświetlacze i kliknij u góry kartę Night Shift. Użyj pola rozwijanego obok opcji Harmonogram, aby włączyć go od zachodu do wschodu słońca lub skonfigurować harmonogram niestandardowy. Należy pamiętać, że harmonogram będzie dotyczył obu tych opcji, ponieważ opcja Auto i Night Shift są ze sobą powiązane. Aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji Night Shift, sprawdź nasze how-to dla korzystania z Night Shift na macOS.

Czy będziesz korzystać z trybu ciemnego na Macu?

Tryb ciemny w systemie macOS daje Ci możliwość łatwej eliminacji jasności aplikacji, menu, Docka i innych elementów na Twoim komputerze, niezależnie od tego, czy wolisz korzystać z niego tylko po zachodzie słońca, czy przez cały czas. Daj nam znać, co sądzisz o używaniu Dark Mode na swoich urządzeniach. Należy pamiętać, że nie wszystkie aplikacje Mac firm trzecich obsługują tryb ciemny, należy o tym pamiętać po włączeniu trybu ciemnego i jedna z aplikacji nie wygląda prawidłowo. Funkcja jest już od dłuższego czasu, więc z czasem coraz więcej aplikacji będzie wspierać Dark Mode.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.