2 czerwca, 2023

Jak ustawić tapety na żywo i animowane tła pulpitu w systemie Windows 10

6 min read

Istnieje wiele metod, aby dodać tapety na żywo i animowane tła w systemie Windows 10. Oto, jak to zrobić.

Jeśli kiedykolwiek rozważałeś ustawienie animowanego tła pulpitu lub tapet na żywo w systemie Windows 10, to tak naprawdę nie jest to prosty proces.

Jednak wiele osób pragnie tego, ponieważ pozwala lepiej wykorzystać zewnętrzne ekrany lub telewizor, do którego możesz mieć podłączony swój komputer. Wyobraź sobie możliwość wyświetlania żywego kominka lub wirtualnej miski rybnej na tych ekranach, gdy ich nie używasz!

Wady żywych tapet i animowanych pulpitów w systemie Windows 10

Na pewno są korzyści z posiadania animowanego pulpitu, ale może on również negatywnie wpłynąć na twój system w następujący sposób:Rozładuje baterię, jeśli używasz go na laptopie bez podłączonego zasilaniaMoże postawić dodatkowy wymóg na twoim CPUCmoże skończyć się bardziej rozproszeniem niż pomocą, jeśli chodzi o produktywnośćIstnieje wiele metod dodawania żywych tapet i animowanych teł w systemie Windows 10. Należą do nich:Desktop Live WallpaperVLC Media PlayerPUSH Video WallpaperRainmeterWallpaper EngineStardock DeskScapes 10Plastuer

Darmowe tapety na żywo i animowane aplikacje na pulpit

Zaczniemy od opcji oferowanej przez Microsoft, a następnie będziemy kontynuować poznawanie pozostałych darmowych opcji. Na koniec tego artykułu, pokryjemy trzy dostępne płatne opcje.

1. Desktop Live Wallpaper dla Windows 10

Możesz uzyskać aplikację Desktop Live Wallpaper w Microsoft Store. Ta aplikacja pozwala użyć dowolnego pliku wideo na komputerze jako tapety życia. Obsługuje do trzech monitorów i będzie grać tylko wtedy, gdy nie używasz tego konkretnego pulpitu. Jest to świetny sposób na oszczędzanie baterii i procesora. Pamiętaj, że możesz używać tylko plików wideo Windows Media Viewer (WMV) jako tapety na żywo. Jeśli chcesz używać innych formatów wideo, musisz kupić oprogramowanie Pro. Wybierz Pomoc i informacje, aby zobaczyć zasoby internetowe, w których możesz wybrać spośród setek darmowych plików wideo do pobrania i użycia jako tapety na żywo. Uwaga: Możesz użyć dowolnego zasobu online do konwersji plików wideo na WMV, aby działały z darmową wersją.

Przeczytaj  Jak ustawić kolor tła dokumentu w Google Docs?

2. Użyj VLC Media Player dla tapet na żywo

Jednym z mniej znanych sposobów na ustawienie tapety na żywo w systemie Windows 10 jest użycie darmowego odtwarzacza multimedialnego VLC. Aby to zrobić, uruchom film w odtwarzaczu. Następnie z menu wybierz Video i zaznacz opcję Ustaw jako tapetę. Spowoduje to ustawienie filmu w trybie pełnoekranowym. Gdy naciśniesz klawisz Windows, pasek zadań i każda inna aplikacja, którą otworzysz, otworzy się przed pełnoekranowym wideo. Ważne jest, aby zauważyć, że wideo nie zapętla się. Tak więc VLC najlepiej użyć do ustawienia tapety na żywo z filmu lub bardzo długiej animowanej sceny.

3. PUSH Video Wallpaper

Ta aplikacja pozwala używać filmów jako tapety pulpitu. Pozwala odtwarzać filmy z komputera, filmy z YouTube, a nawet animowane GIF-y, które również lubisz. PUSH tapety wideo obsługuje Windows Vista Ultimate Dreamscene tapety wideo. Bardzo łatwo jest znaleźć ich darmowe kolekcje w sieci. Możesz pobrać aplikację do wyświetlania dowolnego wideo, które lubisz, lub pojedyncze animowane pulpity ze strony pobierania witryny.

Korzystanie z tej aplikacji jest bardzo proste. Wybierz ikonę plusa po prawej stronie, aby przeglądać dowolny plik wideo na komputerze. Po wybraniu go i jest on dodany do listy odtwarzania, wystarczy wybrać ten plik i będzie on odtwarzany jako tło pulpitu na żywo. Jeśli chcesz użyć wideo lub filmu z YouTube jako tła, wybierz ikonę łącza z plusem (drugą od prawej) i wprowadź adres URL filmu. Użyj elementów sterujących w prawym górnym rogu, aby wybrać, czy filmy z listy odtwarzania mają być odtwarzane w kolejności, w sposób losowy, w odstępach czasowych, czy też mają być zapętlone.

4. Rainmeter

Rainmeter to z łatwością najpopularniejsza obecnie używana aplikacja do uzyskania animowanego tła pulpitu. Mamy przewodnik, jak korzystać z Rainmeter, i można zainstalować i używać dowolnych skórek bez konieczności znajomości zaawansowanych dostosowań. Instalacja skórki jest tak prosta, jak znalezienie jej w sieci (kolekcje skórek Rainmeter są w całym Internecie), a następnie pobranie i dwukrotne kliknięcie pliku. Skórka instaluje się automatycznie i natychmiast zaczyna działać na Twoim pulpicie.

Przeczytaj  Jak dodać znajomych na Steamie?

Skórki Rainmeter to jedne z najfajniej wyglądających animowanych teł, jakie można znaleźć gdziekolwiek. To dlatego, że jest to nie tylko animowany projekt, ale większość skórek zawiera cenne informacje. Zobaczysz zegary, pogodę, informacje o systemie, wiadomości z sieci i wiele innych. Jeśli chcesz wyjść poza proste animowane tła, jest to zdecydowanie miejsce, w którym powinieneś zacząć.

Płatne tapety na żywo i animowane pulpity

Ostatnie trzy aplikacje, które mogą pomóc ci załadować niektóre z najfajniejszych tapet na żywo lub animowanych pulpitów, nie są darmowe. Jednak oznacza to również, że są one profesjonalnie wykonane i oferują wiele wspaniałych funkcji.

5. Wallpaper Engine

Jeśli chciałbyś mieć kontrolę nad tym, jak wyglądają twoje animowane pulpity, to Wallpaper Engine jest dobrym rozwiązaniem. Ta aplikacja pozwala albo załadować z istniejącej kolekcji tapet na żywo. Lub można animować własne obrazy z Wallpaper Engine Editor, aby utworzyć własne tapety na żywo. Możesz także użyć własnych filmów lub zaimportować je z sieci. Jest to świetna animowana aplikacja do tapet dla bardziej kreatywnych typów. To również nie jest bardzo drogie. Możesz zainstalować aplikację za jedyne 3. 99 dolarów.

6. Stardock DeskScapes 10

DeskScapes to animowana aplikacja na pulpit oferowana przez firmę Stardock. Jest to jedna z prostszych w obsłudze aplikacji animowanych pulpitów. Nie ma żadnych funkcji edycyjnych, ale kolekcja pulpitów, z których masz do wyboru, jest znacząca. Wystarczy wybrać zakładkę Local, aby zobaczyć dołączone pulpity. Możesz również użyć filmów zapisanych na własnym komputerze, jeśli chcesz. Albo wybierz zakładkę Online, by zobaczyć pulpity, które DeskScapes włączył z internetowych źródeł. Obie te listy są bardzo długie i obejmują długą listę kategorii, które zawierają w sumie tysiące animowanych pulpitów. Prawdopodobnie nigdy nie zabraknie Ci żadnego do wyboru. DeskScapes możesz kupić za jedyne 4. 99 dolarów.

Przeczytaj  Jak odzyskać usunięte wiadomości na iPhonie?

7. Plastuer

Inna kreatywna aplikacja tapety na żywo to Plastuer. To animowane tło app pozwala użyć animowanego GIF, wideo, a nawet stron internetowych, jako tapety na żywo. Plastuer jest zbudowany na Chromium przeglądarki open-source, więc zawiera niektóre z bardziej zaawansowanych technologii, takich jak WebGL i Canvas. Wykryje, kiedy używasz aplikacji zmaksymalizowanej i wstrzyma animację, aby zmniejszyć zużycie zasobów. Zapamiętuje też zapisaną przez użytkownika tapetę, więc przy następnym logowaniu animowany pulpit uruchomi się automatycznie. Oprócz GIF-ów i filmów, możesz zaimportować DreamScenes, wideo WebGL, a nawet wprowadzić zdjęcia, które uchwyciłeś własnym aparatem. Możesz zainstalować Plastuer za jedyne 5 dolarów.

Korzystanie z żywych tapet i animowanych pulpitów

Jak widzisz, żadna z tych aplikacji nie jest bardzo skomplikowana w użyciu. Ale korzyści z posiadania animowanego pulpitu z pliku wideo lub z danych są ogromne. Przy odrobinie kreatywności, możesz faktycznie przekształcić swój własny pulpit w inny obszar ekranu dla jeszcze większej produktywności. Albo, możesz po prostu uczynić go miejscem piękna, na które możesz patrzeć, gdy tylko potrzebujesz przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.