4 października, 2023

Instagram Music nie działa? Mamy na to 5 sposobów!

5 min read

Instagram pozwala na dodawanie muzyki do postów, ale jeśli nie działa, będziesz musiał rozwiązać problem, korzystając z poprawek w tym przewodniku.

Stworzyłeś idealny post na Instagramie, ale brakuje tylko jednej rzeczy: muzyki. Na szczęście Instagram pozwala dodać muzykę do swoich postów, zapewniając wybór muzyki i piosenek, których można użyć, aby towarzyszyć swoim postom.

Co zrobić, gdy muzyka Instagrama nie działa? Może się okazać, że nie jesteś w stanie dodać muzyki do swoich postów na Instagramie. Może to być z wielu różnych powodów, od Twojej lokalizacji do rodzaju konta, którego używasz. Jeśli twoja muzyka na Instagramie nie działa, zbadamy kilka poprawek, które możesz wypróbować poniżej.

1. Zaktualizuj swoją aplikację Instagram

Jeśli zmagasz się z dodaniem muzyki do swoich postów na Instagramie, może to być spowodowane tym, że używasz przestarzałej wersji Instagrama. Aktualizacja aplikacji może naprawić twoje problemy. Aby zaktualizować aplikację Instagram:Otwórz App Store dla telefonu iPhone lub Google Play Store dla telefonu z systemem Android. Wyszukaj aplikację Instagram. Jeśli aktualizacje są dostępne, zobaczysz przycisk z napisem Update. Jeśli nie ma przycisku aktualizacji, Twoja aplikacja jest już aktualna.

Jeśli jest przycisk Update, dotknij go, aby rozpocząć aktualizację. Po zakończeniu aktualizacji otwórz ponownie Instagram i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

2. Spróbuj VPN

Dodawanie muzyki do swoich postów jest obecnie dostępne tylko w określonych krajach. To dlatego, że Instagram musi licencjonować muzykę do wykorzystania w aplikacji, a to nie było jeszcze możliwe w wielu krajach. Jeśli jesteś w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Francji lub Niemczech, powinieneś być w stanie dodać muzykę do swoich postów za pośrednictwem aplikacji Instagram.

Przeczytaj  Jak znaleźć nieprzeczytane wiadomości e-mail w Gmailu?

Jeśli jednak znajdujesz się gdzieś, kto nie oferuje tej usługi, to nie masz takiej opcji. Na szczęście istnieje obejście. Korzystając z VPN jak NordVPN lub PIA, możesz oszukać swoją aplikację, aby myśleć, że znajdujesz się w jednym z krajów wymienionych powyżej. Następnie powinieneś być w stanie używać muzyki na Instagramie tak, jakbyś rzeczywiście był w tym kraju. Sposób, w jaki skonfigurujesz swoją sieć VPN, będzie różnił się w zależności od aplikacji (i usługi do usługi). Kiedy już masz jeden w górę i działa, wybierz serwer w jednym z krajów wymienionych powyżej i spróbuj ponownie użyć muzyki na Instagramie.

3. Wyloguj się z Instagrama i wejdź z powrotem

Jakkolwiek brzmi to prosto, wylogowanie się z konta i ponowne wejście może naprawić problemy, które masz z muzyką Instagrama. Po ponownym zalogowaniu się możesz stwierdzić, że muzyka Instagrama działa ponownie. Aby wylogować się z konta Instagram:

Stuknij ikonę profilu.

W prawym górnym rogu ekranu dotknij ikony Menu.

Wybierz opcję Ustawienia.

Przewiń do dołu strony i stuknij opcję Wyloguj się.

Po wylogowaniu się z Instagrama zaloguj się ponownie jak zwykle. Spróbuj ponownie użyć muzyki Instagrama, aby sprawdzić, czy działa.

4. Przełącz typ konta

Instagram umożliwia założenie konta przy użyciu jednego z trzech różnych typów kont. Należą do nich konta osobiste, twórcy i konta biznesowe. Osobiste konto na Instagramie pozwala na publikowanie osobistych zdjęć, utrzymywanie konta w stanie prywatnym i zatwierdzanie wszelkich próśb o naśladowców. Możesz również skorzystać z konta twórcy, które zapewnia Ci więcej informacji na temat tego, jak ludzie widzą Twój profil i automatycznie zatwierdza prośby o śledzenie. Wreszcie, możesz założyć konto biznesowe, jeśli używasz Instagrama do promowania swojej firmy. Muzyka nie jest dostępna jako opcja na kontach twórców lub biznesowych ze względu na konsekwencje związane z prawami autorskimi używania muzyki na kontach promocyjnych. Jeśli używasz jednego z tych kont, przełączenie się z powrotem na konto osobiste powinno pozwolić Ci na ponowne korzystanie z muzyki na Instagramie. Aby przełączyć typ konta na Instagramie:

  • Stuknij w ikonę profilu u dołu ekranu.
  • Stuknij w ikonę Menu.
  • Wybierz opcję Ustawienia.
  • Stuknij opcję Konto.
  • Przewiń do dołu strony i stuknij opcję Przełącz na konto osobiste.
  • Potwierdź swoją decyzję. Po przejściu na konto osobiste spróbuj ponownie użyć muzyki z Instagrama.
Przeczytaj  Jak odłączyć zegarek Apple Watch?

5. Ponownie zainstaluj Instagram

Jeśli nadal nie jesteś w stanie uzyskać muzyki Instagrama do pracy, możesz spróbować usunąć i ponownie zainstalować aplikację. Może to usunąć wszelkie problemy, które zatrzymywały Instagram music od pracy. Aby usunąć i ponownie zainstalować Instagram na Androida:

  • Otwórz sklep Google Play.
  • Wyszukaj aplikację Instagram.
  • Na stronie aplikacji dotknij opcji Odinstaluj.

Po zakończeniu odinstalowywania aplikacji wróć do strony aplikacji Instagram w sklepie Google Play. Stuknij opcję Zainstaluj.

Zaloguj się na swoje konto i spróbuj ponownie skorzystać z aplikacji Instagram music. Aby usunąć i ponownie zainstalować aplikację Instagram na telefonie iPhone:Stuknij i przytrzymaj ikonę aplikacji Instagram. Wybierz opcję Usuń aplikację.

Stuknij Usuń, aby potwierdzić swoją decyzję.

Gdy aplikacja zostanie usunięta, otwórz App Store i wyszukaj Instagram. Zainstaluj ponownie aplikację. Zaloguj się i ponownie wypróbuj muzykę Instagram.

Wyjdz poza Instagram!

Jeśli muzyka Instagrama nie działa, może okazać się frustrująca, ponieważ powstrzymuje cię przed dodaniem zupełnie nowego wymiaru do swoich postów. Możesz użyć jednej z poprawek, które wymieniliśmy powyżej, aby rozwiązać problem. Jeśli znajdziesz inne sposoby na rozwiązanie problemu, daj nam znać w komentarzach poniżej. Istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby w pełni wykorzystać Instagram.

Jeśli chcesz znaleźć stary ulubiony post, możesz zobaczyć wszystkie posty, które polubiłeś na Instagramie. Możesz wyciszyć kogoś na Instagramie, jeśli chcesz przestać widzieć czyjeś posty, ale nie chcesz usunąć go jako przyjaciela. Jeśli chcesz przenieść swoje posty na wyższy poziom, istnieje wiele wskazówek i sztuczek Instagrama, które możesz wypróbować w następnej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.