4 października, 2023

6 Fajne wyszukiwarki do wyszukiwania twarzy

5 min read

Czasami możesz chcieć wyszukać swoją twarz lub czyjąś twarz w sieci. Oto spojrzenie na sześć usług odwrotnego wyszukiwania obrazów, które są w stanie zapewnić wyniki.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie Twoje zdjęcie udało się opublikować w internecie? Na których stronach internetowych znajduje się twój profil? Jednym z łatwych sposobów, aby się dowiedzieć, jest użycie wyszukiwarek do wyszukiwania twarzy.

Było ich wiele na przestrzeni lat, ale niestety, wiele z nich jest teraz nieaktywnych. Nie obawiaj się; nadal istnieje wiele zasobów dostępnych dla Ciebie, aby zrobić odwrotne wyszukiwanie obrazów przy użyciu zdjęcia profilowego.

Google Face Search

Jednym z miejsc go-to, aby wykonać odwrotne wyszukiwanie obrazów na twarzach jest Google Images. Jest to najdłużej działające narzędzie do odwrotnego wyszukiwania obrazów i nie ma oznak, że wkrótce odejdzie, w przeciwieństwie do większości innych usług wyszukiwania twarzy.

Na stronie głównej Google Images, wszystko co musisz zrobić, to wybrać ikonę aparatu w polu wyszukiwania, wybrać zakładkę Prześlij obraz, a następnie wybrać opcję Wybierz plik, aby przesłać swoje zdjęcie profilowe. Google przeszuka sieć w poszukiwaniu dwóch grup wyników. Pierwszy zestaw wyników to obrazy online, które wyglądają podobnie do Twojego.

Zobaczysz wiele innych osób, które zdaniem Google są podobne. To jest rzeczywiście trochę surrealistyczne. Interesujące jest również to, że wyniki obrazów nie są „dopasowane” (gdzie strona zamieściła twoje zdjęcie), ale tylko „podobne” obrazy ludzi, którzy wyglądają jak ty. Z drugiej strony, wyniki wyszukiwania to linki do stron internetowych, które hostują obraz siebie, który zamieściłeś. Wyniki te są obszerne i dokładne.

Przeczytaj  15 najlepszych stron do pobierania napisów do filmów i telewizji?

Yandex

Jeśli nie mieszkasz w Rosji, szanse są całkiem spore, że nigdy nie słyszałeś o Yandex. W rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek w Rosji. Zasadniczo, jest to rosyjska odpowiedź na Google.

Dlaczego powinieneś go używać?

Ponieważ w rzeczywistości robi rozpoznawanie twarzy lepiej niż sam Google, przynajmniej jeśli chodzi o wyniki obrazu. Proces jest podobny do Google. Wybierasz ikonę aparatu obok pola wyszukiwania. Następnie kliknij Wybierz plik. To pozwoli ci przesłać swoje zdjęcie profilowe. Gdy to zrobisz, zobaczysz zarówno obraz, jak i wyniki URL, bardzo podobne do wyników wyszukiwania twarzy w Google. Przekonasz się, że Yandex faktycznie wykonuje lepszą pracę, znajdując swoje obrazy, a nie tylko obrazy ludzi, którzy wyglądają bardzo podobnie do ciebie. Pod tym, zobaczysz listy adresów URL. Co dziwne, wydawało się również, że wyniki URL Yandex były również bardziej zaktualizowane niż wyniki wyszukiwania Google.

TinEye

TinEye to wyszukiwarka wsteczna, która działa znakomicie w przypadku wyszukiwania twarzy. Aby przesłać swój obraz, wybierz ikonę strzałki w górę po lewej stronie pola wyszukiwania. Prześlij swoje zdjęcie profilowe, a zobaczysz listę wyników pokazujących strony internetowe, które posiadają ten obraz na swojej stronie. TinEye nie zawraca sobie głowy wynikami wyszukiwania obrazów. Cały zestaw wyników zawiera tylko linki URL do stron, które zawierają obraz, który załadowałeś. To działa dobrze dla wyszukiwań twarzy i każdego innego obrazu, który możesz chcieć zobaczyć, gdzie został opublikowany online.

Bing Image Search

Bing jest oczywistym wielkim konkurentem Google, więc jak jego odwrotne rozpoznanie obrazu dla twarzy układa się? Bing Image Search dostarcza swoje wyniki w wielu zakładkach, a nie wszystkie na jednej stronie. Te zakładki są podobne obrazy i Strony z tym. Wyniki obrazów są bardzo podobne do wyników obrazów Google, w tym nie będzie prawdopodobnie zobaczyć swój własny obraz, ale zamiast tego, zdjęcia ludzi, że Bing wierzy wygląda bardzo podobnie do obrazu profilu.

Przeczytaj  Jak zmienić język na Amazon?

Znalazłem te wyniki do zakresu między eerily dokładne i całkowicie poza bazą. Wyniki URL są również znacznie brakuje. Podczas gdy Google i inne podobne narzędzia do wyszukiwania twarzy zwrócił 20 lub więcej wyników, Bing nie zwrócił nawet 10 wyników. Brakowało mu listy stron online, które zawierają obraz. Zaskakujące, że tak znana wyszukiwarka wypada tak źle, jeśli chodzi o rozpoznawanie twarzy i odwrotne wyszukiwanie obrazów, ale niestety tak jest w tym przypadku.

Pinterest Image Search

Innym miejscem, w którym można wykonać odwrotne wyszukiwanie twarzy online jest Pinterest. Funkcja odwrotnego wyszukiwania obrazów jest osadzona w każdym zdjęciu na Pinterest. Jest ona prosta w użyciu.

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć stronę obrazu na Pinterest i wybrać ikonę szkła powiększającego w prawym dolnym rogu obrazu. Spowoduje to przeszukanie Pinteresta w poszukiwaniu wszystkich obrazów na stronie, które są podobne do tego obrazu. Jeśli masz nadzieję zobaczyć, czy twój własny obraz został opublikowany gdziekolwiek indziej na Pinterest, musisz najpierw przypiąć własne zdjęcie profilowe. Następnie wykonaj wyszukiwanie podobnego obrazu za pomocą powyższej metody.

Zobaczysz zarówno pasujące obrazy, jak i wszelkie zdjęcia na Pinterest, które wyglądają podobnie. Nawet jeśli nie ma żadnych obrazów na Pinterest, które pasują do twojego, jest to interesujący sposób, aby zobaczyć, co inni ludzie na Pinterest myślą, że wyglądasz.

How Old Do I Look

Jeśli chcesz spróbować innego podejścia do technologii wyszukiwania twarzy, daj Microsoftowi How-Old. net. Jest to prosta strona, ale wciągająca. Wystarczy przesłać swoje zdjęcie na stronę i pozwolić, aby technologia odgadywania wieku Microsoftu zrobiła swoje. Próbując tego z kilkoma starymi zdjęciami z różnych lat, sprawdziliśmy technologię. Strona była w stanie odgadnąć wiek w ciągu zaledwie kilku lat dokładności. Spróbuj sam i zobacz jak bardzo jest to dokładne.

Przeczytaj  Jak utworzyć grupę kontaktów lub listę dystrybucyjną w programie Outlook?

Szukanie twarzy online

Technologia rozpoznawania twarzy przeszła długą drogę w ostatnich latach, ale usługi online, które zapewniają ją nie trwały zbyt długo. Wygląda na to, że co roku inny serwis do wyszukiwania twarzy składa się. Jednak wszystkie strony wymienione powyżej były przez jakiś czas i działa całkiem dobrze. Wypróbuj je dla siebie i zobacz, jaki rodzaj interesujących wyników otrzymasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.