4 października, 2023

5 powodów dlaczego warto wybrać motocykle elektryczne

3 min read

Chociaż coraz więcej osób wybiera pojazdy elektryczne, niektórzy nadal mają do nich opory. Nie zawsze jednak te opory wynikają z rzeczywistych zalet i wad, a często z utrwalonych stereotypów. Istnieje jednak co najmniej 5 argumentów przemawiających za przejściem na motocykle elektryczne!

Elektryczne jednośłady to doskonały wybór do jazdy miejskiej

Pod kątem komfortu przemieszczania się po miastach, traktując motocykl nie jako luksus weekendowy, ale jako codzienny środek transportu, elektryki są bezkonkurencyjne. Z pewnością docenią je mieszkańcy dużych aglomeracji, gdzie w godzinach szczytu poruszanie się jest trudne. Jeśli często trafiasz na korki, powinieneś rozważyć zamianę samochodu na elektryczny motocykl. Takie jednośłady, zasilane energią, pozwolą zaoszczędzić czas spędzony na oczekiwanie na światła, zlikwidują problem z parkowaniem w centrum miasta, umożliwią korzystanie z buspasów i inne korzyści zależne od konkretnego miejsca!

Elektryczny motocykl to ekonomiczna opcja

Pomimo wyższych kosztów energii elektrycznej, elektryczny jednoślad może okazać się bardziej opłacalny. Najwięcej skorzystają osoby, które mają możliwość ładowania pojazdu w domu. Dodatkowym atutem jest prostsza konstrukcja silnika. Wysokiej klasy elektryczny motocykl, tak jak ten oferowany przez polską firmę iamelectric, będzie prawie bezusterkowy, a koszty serwisowe i eksploatacji są zminimalizowane. Dzięki nowoczesnym komponentom, w tym specjalnym bateriom o długiej żywotności, zakupiony pojazd można bez obaw używać przez długi czas.

Wykorzystaj dofinansowanie na zakup pojazdu elektrycznego!

Kolejnym argumentem za wyborem elektryka są możliwości dofinansowania, np. w ramach programu “Mój elektryk”. Subwencje są dostępne dla firm i obejmują zakup lub leasing pojazdów zeroemisyjnych różnych kategorii. Możesz składać wnioski online za pomocą otwartego Generatora Wniosków o Dofinansowanie: gwd.nfosigw.gov.pl. Wysokość dofinansowania zależy m.in. od typu zakupionego pojazdu. Możesz uzyskać nawet do 4000 złotych zwrotu!

Przeczytaj  Jak dodać znajomych na Discord?

Komfortowa i cicha jazda

Żaden motocykl z silnikiem spalinowym nie jest w stanie zapewnić tak cichej i komfortowej jazdy. Jest to argument, który nie przemawia do wszystkich. Miłośnicy tradycyjnych motocykli mogą nie przepadać za jednośladami, które nie produkują charakterystycznego dźwięku. Jednak w zamian za to elektryczny motocykl oferuje niezrównany komfort jazdy – dynamiczne przyspieszenie, łatwość obsługi i cichą pracę.

Jazda zeroemisyjna dla Ciebie i otoczenia

Kwestie ekologiczne są ważne – zarówno na skalę globalną, jak i lokalną. Elektryki są wybierane przez osoby, które doceniają brak emisji i chcą ograniczyć swój ślad węglowy. Jakość jazdy jest na tym tylko na plus, ponieważ nie zanieczyszczamy ani siebie, ani osób wokół. Dlatego elektryczny motocykl często wybierany jest jako główne środki transportu do codziennych dojazdów do pracy, podczas których i tak nie jesteśmy w stanie przekroczyć ograniczeń prędkości.

Wielki wybór, ogromne możliwości

Szybka elektryfikacja sprawia, że rynek oferuje wiele różnych modeli, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Wybierając elektryczny motocykl, należy przede wszystkim zastanowić się nad jego głównym zastosowaniem. W ofercie iamelectric można znaleźć modele sportowe, terenowe, które zachęcają do wypraw poza miasto, a także modele codzienne, idealne do jazdy po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.