4 października, 2023

15 najlepszych stron do pobierania napisów do filmów i telewizji?

15 min read

Szukasz napisów, aby poprawić swoje doświadczenie oglądania? Oto lista 15 najlepszych miejsc do pobierania napisów do filmów i telewizji online.

Napisy są przydatne nie tylko dla osób, które mają problemy ze słuchem. Możesz ich użyć, jeśli oglądasz filmy w autobusie, nie przeszkadzając współpasażerom. Są one również świetnym sposobem na naukę innych języków, a nawet po prostu pomagają dowiedzieć się, co mówi postać filmowa, gdy mamrocze kluczową linię.

Jeśli oglądasz film, twój plik może nie mieć żadnych napisów w ogóle, lub może mieć ograniczoną liczbę opcji językowych. Dobrą wiadomością jest to, że można pobrać napisy do filmów i programów telewizyjnych, które nie są już z nimi dostarczane. Istnieje wiele przydatnych stron internetowych, które pomogą Ci znaleźć potrzebne napisy. Oto niektóre z najlepszych stron do pobierania napisów do filmów i telewizji.

1. OpenSubtitles

OpenSubtitles posiada ogromną bazę danych, która obecnie liczy ponad sześć milionów plików z napisami. Możesz znaleźć napisy w stu różnych językach – są nawet napisy w języku bretońskim, języku używanym w jednym małym regionie Francji, który ma tylko około 200 000 rodzimych użytkowników. Jeśli szukasz napisów w bardziej skomplikowanych językach, to OpenSubtitles jest miejscem, do którego powinieneś zajrzeć w pierwszej kolejności. Istnieje możliwość zlecenia tłumaczenia napisów przez SI, jeśli nie możesz znaleźć ich w odpowiednim języku. Musisz się zarejestrować, aby skorzystać z tej funkcji. Wyszukiwanie napisów jest proste; wpisz nazwę programu telewizyjnego lub filmu, którego szukasz, wybierz język i naciśnij przycisk wyszukiwania. Zobaczysz listę wszystkich dostępnych napisów, a także informacje o programie lub filmie, do którego są przeznaczone. Niektóre z napisów będą zawierały oceny innych użytkowników serwisu, choć przy tak ogromnej bazie danych wiele napisów jest jeszcze nieocenionych. Istnieje również opcja wyszukiwania zaawansowanego, która pozwala na wyszukiwanie według wielu kryteriów. Należą do nich format napisów, gatunek filmu, rozmiar pliku i liczba klatek na sekundę. Możesz nawet wyszukać konkretny numer odcinka serialu. Zarejestrowani członkowie mogą również korzystać z funkcji wyszukiwania wielu filmów i programów jednocześnie. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Nie jest to najlepszy projekt strony internetowej, jaki kiedykolwiek zobaczysz, z tekstem pojawiającym się dość małym na komputerze stacjonarnym lub laptopie i wystarczająco małym, aby być prawie nieczytelnym na telefonie komórkowym. Istnieje również wiele reklam; spodziewaj się, że będziesz traktowany do pełnostronicowej reklamy przed rozpoczęciem pobierania.

2. English Subtitles

Jak można podejrzewać po nazwie strony, ta strona (English Subtitles) skupia się wyłącznie na napisach w języku angielskim. Jeśli jednak szukasz napisów w języku angielskim, to ta strona jest świetną opcją. Ma tysiące napisów do wyboru, a wyszukiwanie jest łatwe dzięki prostemu paskowi wyszukiwania lub dedykowanym stronom dla napisów z filmów lub programów telewizyjnych. Strona główna pokazuje również najnowsze napisy dodane do serwisu. Nie ma jednak bardziej dogłębnych opcji wyszukiwania, które oferują niektóre inne witryny. Istnieje również dedykowana wersja mobilna witryny, więc nie jest to tak bolesne wyszukiwanie napisów na telefonie, jak w przypadku niektórych innych stron na tej liście.

3. Subscene

Subscene ma przyzwoity wybór napisów, w tym wiele napisów w formacie HI. Są to napisy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla osób niedosłyszących i zawierają dodatkowe informacje, inne niż tylko dialogi, takie jak identyfikacja mówcy i opisy efektów dźwiękowych. Możliwe jest filtrowanie wyników wyszukiwania, aby uwzględnić tylko napisy HI, tylko napisy nie-HI lub oba rodzaje.

Subscene ułatwia znalezienie wysokiej jakości napisów poprzez zastosowanie prostego systemu ikon. Te z zieloną ikoną są wysoko oceniane przez innych użytkowników na stronie. Te z szarą ikoną są nieocenione. Jest to skuteczny sposób, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze napisy przy minimalnym wysiłku. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć żądanych napisów na stronie, możesz zwrócić się do popularnego forum. Jest to miejsce na dyskusje o wszystkich rzeczach związanych z napisami, ale możesz również umieścić prośbę o napisy, których nie jesteś w stanie znaleźć gdzie indziej.

4. Addic7ed

Używanie liczby w miejsce litery powinno być karalnym przestępstwem (film Se7en, patrzymy na ciebie tutaj). Pomimo przerażającej nazwy (którą należy czytać jako „uzależniony”), Addic7ed jest doskonałą stroną dla napisów, z dużym wyborem zarówno filmów, jak i programów telewizyjnych. Wyszukiwanie jest proste: jest rozwijana lista do wyboru języka i pasek wyszukiwania do wyszukiwania. Addic7ed nie ma takiej gamy języków, jaką oferują niektóre inne strony na tej liście, ale nadal możesz wybierać spośród 18 różnych języków.

Przeczytaj  Jak włączyć tryb ciemny na komputerze Mac?

Miłą cechą jest to, że możesz zobaczyć napisy przed ich pobraniem i edytować je, jeśli zauważysz jakieś błędy. Musisz być członkiem serwisu przez „kilka dni”, zanim będziesz mógł to zrobić, jednak. Ma to prawdopodobnie na celu powstrzymanie ludzi przed złośliwą edycją napisów. Addic7ed posiada również forum, na którym można zgłaszać prośby o napisy, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Jeśli wyszukiwanie napisów nie przyniesie żadnych rezultatów, jest nawet przydatny przycisk, który można kliknąć, aby natychmiast zgłosić prośbę na forum. Aby skorzystać z tych wszystkich funkcji, musisz się zarejestrować.

5. Subtitle Seeker

Subtitle Seeker ma dobry wybór napisów do popularnych filmów i programów telewizyjnych. Pobieranie ich jest jednak o wiele bardziej wymagającym doświadczeniem niż powinno być. Znalezienie napisów jest dość proste; istnieją dedykowane strony dla seriali i filmów. Istnieje również prosty pasek wyszukiwania, który umożliwia wyszukiwanie napisów według nazwy. Zdecydowana większość napisów jest w języku angielskim, chociaż można znaleźć kilka w innych językach, a jedyną opcją formatu jest najbardziej popularny format dla napisów: SRT downloads.

Gdy już znajdziesz swoje napisy, zaczyna się naprawdę „zabawa”. Kliknięcie na link do pobrania przenosi Cię na nową stronę internetową, na której znajdują się napisy. Jeśli jednak spróbujesz kliknąć któryś z linków do pobrania na tej stronie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamiast tego otworzysz reklamę w nowej karcie. Możesz spróbować zainstalować adblocker, aby to powstrzymać. Jeśli go nie używasz, najlepszym sposobem na obejście tego problemu jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy i skopiowanie linku, a nie kliknięcie go. Wklejenie tego linku do nowej karty rozpocznie pobieranie napisów bez żadnych irytujących wyskakujących okienek. Jest to frustrujące doświadczenie, ale Subtitle Seeker gości wiele dobrych napisów, więc może to być coś, co jesteś w stanie znieść.

6. TVsubs

To jest kolejna strona, gdzie nazwa daje ci dużą wskazówkę, co zamierzasz uzyskać. Nie powinno być niespodzianką, że TVsubs jest stroną pełną, cóż, napisów telewizyjnych. Są tam napisy do ponad 3000 różnych programów, a strona jest bardzo popularna, co potwierdzają statystyki. Pobrano prawie 50 milionów angielskich napisów, nie licząc wszystkich napisów pobranych w innych językach.

Znalezienie poszukiwanych subów nie jest najłatwiejszym zadaniem; do wyboru jest albo przewijanie pełnej listy programów, albo skorzystanie z niezbyt udanego paska wyszukiwania. Na przykład, wyszukiwanie „Young Sheldon” zwraca listę wszystkich programów z wyrazem „young” w nich. Można to obejść, umieszczając zapytanie w cudzysłowie, ale z pewnością nie jest to intuicyjne. Kiedy już jednak znajdziesz swoje suby, doświadczenie jest wspaniałe. Pobranie subów jest szybkie i łatwe, bez żadnych frustrujących wyskakujących okienek czy przekierowań.

7. YIFY Subtitles

To jeden z rzadkich przykładów na naszej liście, gdzie nazwa jest trochę myląca. YIFY był popularną stroną z torrentami filmowymi, dopóki nie został zamknięty przez Motion Picture Association of America. Podczas gdy YIFY Subtitles mogło być pierwotnie przeznaczone do hostowania napisów do popularnych torrentów YIFY, teraz jest to ogólna strona z napisami, która koncentruje się wyłącznie na filmach i ma przydatne napisy bez względu na to, skąd pobierasz filmy.

Strona posiada napisy w ponad 70 różnych językach, a dla każdego z nich są linki, dzięki którym możesz zobaczyć wyniki dla języka, którego szukasz. Istnieją również linki dla różnych gatunków filmowych, zbyt. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie subów dla konkretnych programów jest jednak użycie paska wyszukiwania. Lista wyników zawiera ocenę dla każdej pozycji; użytkownicy mogą podnosić lub obniżać ocenę subów w zależności od ich jakości. Ocena pokazuje liczbę otrzymanych głosów, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Jest to prosty sposób na szybsze znalezienie najlepszych napisów. Pobieranie napisów jest szybkie i łatwe, bez wyskakujących okienek. W rzeczywistości nie ma żadnych reklam w dowolnym miejscu na stronie.

8. Moviesubtitles

Moviesubtitles to witryna z napisami bez frytek, która koncentruje się wyłącznie na napisach do filmów. Może nie ma tak wielu napisów jak niektóre inne strony na tej liście, ale wciąż może pochwalić się ponad 100 000 różnych napisów do ponad 20 000 filmów. Interfejs jest czysty i prosty, a znalezienie pożądanego filmu jest łatwe dzięki paskowi wyszukiwania.

Wyniki pokazują również liczbę głosów w górę i w dół, które napis otrzymał, co ułatwia znalezienie lepszych napisów bez konieczności zbytniego polowania. Nie ma jednak oczywistego sposobu na wyszukanie konkretnego języka. Wyniki są pogrupowane według języków, ale jeśli chcesz szukać tylko napisów francuskich, nie ma na to sposobu. Pobieranie napisów jest przyjemnym doświadczeniem, bez reklam i wyskakujących okienek do nawigacji.

Przeczytaj  Windows 10 Menu Start nie otwiera się: 7 rzeczy do wypróbowania

9. TVsubtitles

To jest siostrzana strona do Moviesubtitles, ale skupiona, co nie jest zaskakujące, na programach telewizyjnych. Obie strony wyglądają niemal identycznie, a nawet zawierają linki do siebie bezpośrednio na stronie głównej. Znajdują się tam napisy do prawie 70 000 różnych odcinków telewizyjnych w ponad 20 różnych językach. Co dziwne, pomimo tego, że obie strony są praktycznie identyczne pod każdym innym względem, TVsubtitles zawiera rozwijane pole, aby zawęzić wyszukiwanie według języka, coś, czego całkowicie brakuje w Moviesubtitles.

Strona główna ma kilka przydatnych sekcji do szybkiego znalezienia potrzebnych napisów, w tym sekcje dla najnowszych ładowań i najczęściej pobieranych napisów. Listy te zawierają ikony flag narodowych, więc nie musisz tracić czasu na klikanie w linki, aby dowiedzieć się, w jakim języku są napisy. Istnieje również lista najpopularniejszych programów telewizyjnych, oparta na liczbie pobrań napisów na stronie. Podobnie jak w przypadku Moviesubtitles, pobieranie napisów po ich znalezieniu jest szybkie i bezbolesne.

10. Podnapisi

Chociaż nazwa strony sprawia, że brzmi ona bez związku z napisami, podnapisi okazuje się być słoweńskim słowem oznaczającym napisy. Nie jest to jednak strona, która skupia się na słoweńskich napisach językowych. Sama strona jest w całości w języku angielskim i zawiera napisy w ponad 100 różnych językach, z ponad 60.000 filmów i prawie 8.000 programów telewizyjnych.

Podnapisis używa globalnych filtrów językowych, aby zapewnić napisy w wymaganym języku. Możesz wyłączyć te filtry, aby zobaczyć wszystkie dostępne języki, lub możesz dodać wiele języków do filtra, aby wyszukać kilka języków jednocześnie. Możesz również zastąpić globalne filtry językowe, wybierając inny język w zaawansowanych opcjach wyszukiwania. Obejmują one opcje wyszukiwania według roku, sezonu, odcinka i typu mediów (film lub program telewizyjny).

Strona główna pokazuje najnowsze materiały przesłane do serwisu we wszystkich typach mediów, ale są też linki do obejrzenia tylko najnowszych filmów lub seriali. Po znalezieniu subów, pojawia się strona pełna przydatnych informacji. Są tam szczegóły dotyczące serialu i lista raportów użytkowników, takich jak to, czy napisy to zły odcinek lub zły język. Jest nawet podgląd pierwszych 15 napisów w pliku. Dzięki temu można szybko sprawdzić, czy plik będzie przydatny. Użytkownicy strony mogą również oceniać każdy plik w górę i w dół, dzięki czemu szybko dowiesz się, czy inni użytkownicy uznali napisy za przydatne. Strona jest wolna od reklam, bez frustrujących wyskakujących okienek. Jest też aktywne forum, na którym można uzyskać pomoc w znalezieniu napisów lub spróbować wytropić bardziej nieuchwytne suby.

11. MySubs

MySubs to strona, na której można nie tylko znaleźć napisy do wielu filmów i programów telewizyjnych w wielu językach; można również łatwo dodać do nich własne tłumaczenia. Kiedy szukasz napisów do konkretnego filmu lub programu, przy każdym wyniku wyszukiwania znajduje się link umożliwiający stworzenie nowego tłumaczenia. Jednym kliknięciem możesz rozpocząć tworzenie nowego pliku z napisami w dowolnym języku. Jeśli aktualne tłumaczenie jest wyświetlane jako trwające, a nie ukończone, możesz nawet kliknąć przycisk Join Translation, aby wskoczyć i pomóc.

Co jest frustrujące dla strony poświęconej tworzeniu napisów w wielu językach, nie ma możliwości filtrowania wyszukiwania według języka. Jedyną opcją wyszukiwania jest prosty pasek wyszukiwania na górze strony. Jednakże, nawigacja po wynikach jest prosta; pierwsza strona wyników będzie listą wyników podzielonych na programy telewizyjne i filmy. Jeśli wybierzesz film, zostaniesz przeniesiony prosto na stronę z napisami do tego filmu. Jeśli wybierzesz program telewizyjny, otrzymasz listę sezonów do wyboru. Kliknięcie na sezon spowoduje wyświetlenie listy odcinków, a kliknięcie odpowiedniego odcinka spowoduje przejście do plików z napisami. Nie ma żadnych reklam na stronie, więc ogólnie rzecz biorąc, MySubs oferuje satysfakcjonujące doświadczenie użytkownika.

12. Subdl

Subdl ma najczystszą stronę główną ze wszystkich stron w tym zestawieniu. Składa się tylko z czterech linków menu i duży pasek wyszukiwania, który jest z przodu i na środku. Ten pasek wyszukiwania zawiera opcję filtra językowego, który można ustawić na jeden z ponad 60 języków. Możesz wybrać do czterech języków jednocześnie, jeśli szukasz wyników w wielu językach. Jeśli nie ustawisz języka przed wyszukiwaniem, możesz filtrować stronę wyników według języka.

Dzięki temu szybko i łatwo znajdziesz ogłoszenia w języku, którego szukasz. Kiedy już znajdziesz jakieś, kliknij na link, aby rozpocząć pobieranie od razu. Jest to jedna z najszybszych stron na tej liście, jeśli chodzi o czas od załadowania strony do rozpoczęcia pobierania napisów. Na stronie znajdują się jednak reklamy, a także okazjonalne wyskakujące okienka po kliknięciu na link. Szkoda, bo poza tym cały proces z Subdl jest płynny i intuicyjny. Nie ma też żadnej społeczności na stronie, więc jeśli nie możesz znaleźć subów, których potrzebujesz na stronie, nie będziesz w stanie ich poprosić.

Przeczytaj  Snapchat ciągle się zawiesza: Jak to naprawić?

13. English Subtitles for DivX Movies

Wiele stron na tej liście ma nazwy, które jasno określają, co oferują. English Subtitles for DivX Movies zdobywa nagrodę za najbardziej opisowy, choć najbardziej kłopotliwy, tytuł. Nic dziwnego, że ta strona oferuje angielskie napisy do filmów DivX. W rzeczywistości w jej zasobach można znaleźć również wiele napisów do programów telewizyjnych, więc opisowa nazwa strony okazuje się nie być aż tak trafna. Istnieją łącza do wyszukiwania napisów według pierwszej litery, a każda z nich zawiera zdrowy wybór programów telewizyjnych i filmów do wyboru.

Co dziwne, pasek wyszukiwania w ogóle nie działa poprawnie; wszystko, co robi, to bierze twoje hasło i wkleja je do nowej wyszukiwarki internetowej, która jest ograniczona do pokazywania wyników tylko z tej strony. Twoja przeglądarka prawdopodobnie wyświetli ostrzeżenie, że ten formularz nie jest bezpieczny, więc najlepiej unikać korzystania z tej metody wyszukiwania. Jeśli jesteś zadowolony z długiego wyszukiwania, to jest wiele dostępnych napisów. Wszystkie napisy są w formacie SUB, więc jeśli szukasz napisów SRT, musisz szukać gdzie indziej lub przekonwertować je na SRT. Strona taka jak Subtitle Tools pozwoli Ci to zrobić online.

14. Subtitles Hub

Subtitles Hub ma dobrą kolekcję napisów, z szeroką gamą plików do wyboru zarówno dla filmów jak i programów telewizyjnych. Wyszukiwanie napisów jest łatwe; jest tam prosty pasek wyszukiwania, ale po dokonaniu wyszukiwania, zobaczysz dodatkowe opcje, aby zawęzić wyniki według języka, roku i formatu pliku napisów. Możesz nawet wyszukać filmy sprzed lub po konkretnym roku. Gdy już znajdziesz swoje napisy, zobaczysz kilka przydatnych informacji, w tym oceny innych użytkowników. Istnieje również opcja zgłoszenia pliku, jeśli uważasz, że napisy są uszkodzone, nie są synchroniczne, są w złym języku lub po prostu dotyczą niewłaściwego filmu.

W specjalnej sekcji strony możesz wysłać prośbę o suby, jeśli nie możesz ich znaleźć na stronie. Nie musisz się rejestrować, wystarczy, że wypełnisz formularz online i dodasz swój e-mail, a zostaniesz powiadomiony, gdy napisy będą dostępne. Wszystko to sprawiłoby, że Subtitles Hub byłaby prawie idealną stroną z napisami, ale jest jeden poważny problem: jest pełna wyskakujących reklam i prawie każdy link, który klikniesz przekierowuje cię gdzie indziej. Jest to niesamowicie frustrujące, ponieważ w przeciwnym razie, strona jest bardzo przydatna.

15. Downsub

Downsub różni się znacznie od każdej ze stron, na które patrzyliśmy do tej pory. To dlatego, że zamiast hostingu plików napisów, które zostały już utworzone, pozwala pobrać napisy bezpośrednio z filmów hostowanych na popularnych platformach udostępniania wideo, takich jak YouTube, Vimeo, Dailymotion, i więcej. Proces ten jest niezwykle szybki. Znajdź film, do którego chcesz wygenerować napisy i skopiuj jego adres URL. Wklej ten adres URL na stronie Downsub i kliknij Pobierz. Otrzymasz wtedy możliwość wyboru pomiędzy napisami SRT lub TXT. Istnieją również dodatkowe ustawienia, które pozwalają usunąć wszelkie znaczniki formatowania z napisów; opcja ta jest domyślnie włączona. Pod obowiązkowym blokiem reklam, znajdują się również linki do pobrania napisów automatycznie przetłumaczonych na inne języki, z ogromną liczbą opcji językowych do wyboru.

Chociaż automatycznie tłumaczone napisy nigdy nie będą idealne, może to być szybki i łatwy sposób na zdobycie napisów w mniej popularnych językach, których po prostu nie można znaleźć nigdzie indziej online. Spodziewaj się jednak denerwujących wyskakujących okienek. Jedną z głównych wad tej strony jest to, że możesz pobrać tylko napisy do filmów i programów, które można znaleźć na stronach z filmami. Na YouTube jest jednak mnóstwo darmowych filmów z reklamami.

Znajdź najlepsze napisy do filmów i programów telewizyjnych

Strony wymienione powyżej powinny pomóc Ci znaleźć najlepsze napisy do programów lub filmów, których szukasz. Jeśli wyszukiwanie nic nie daje, możesz rozważyć zamówienie napisów na jednej z witryn, które oferują tę opcję. Wszystkie strony mają dobry wybór napisów do wyboru, niektóre z nich ułatwiają znalezienie potrzebnych napisów bardziej niż inne. Frustrujące jest to, że wiele z tych stron jest pełnych irytujących reklam i wyskakujących okienek, do tego stopnia, że są one prawie nieużyteczne bez jakiejś blokady reklam. Możesz rozważyć użycie przeglądarki, która zawiera funkcje blokowania reklam, takiej jak przeglądarka Brave, podczas odwiedzania tych stron. Kiedy już masz swoje napisy, będziesz potrzebował odtwarzacza wideo do ich odtwarzania. VLC jest jedną z najpopularniejszych opcji; jest darmowy, a dodanie napisów do filmu jest proste. Jest również zaskakująco potężny; prawdopodobnie jest kilka niesamowitych rzeczy, o których nie wiedziałeś, że VLC może zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.